Jakie są różnice między komornikiem sądowym a windykatorem?

Jakie są różnice między komornikiem sądowym a windykatorem?

Komornik Pułtusk


Komornik sądowy to zupełnie inny zawód, niż windykator, choć często osoby te są traktowane w ten sam sposób. Należy mieć na uwadze fakt, iż komornik sądowy w Pułtusku nie jest windykatorem i tak samo windykator nie jest komornikiem. To dwa inne, różniące się między sobą zawody, które choć częściowo mają podobne zadania, to jednak różnią się i obowiązkami i uprawnieniami i samą pozycją. Co więc może wykonać komornik w Pułtusku, a co jest zadaniem windykatora? Czym te zawody między sobą się różnią?

Kim jest komornik sądowy?

Komornik sądowy jest zawodem zaufania publicznego, pełniący rolę funkcjonariusza, którego zadaniem jest wykonywanie wyroków sądowych. On sam nie ma prawa działać na własną rękę, aby odzyskać dług, ale jego zadaniem jest wykonywanie różnego rodzaju działań, aby na polecenie sądu zadłużenie od dłużnika względem wierzyciela odzyskać. Głównym obowiązkiem zawodowym komornika jest przymusowe egzekwowanie rozstrzygnięć sądowych, które mają miejsce w trakcie trwającego postępowania egzekucyjnego.

Kim jest windykator sądowy?

Windykator sądowy jest to pracownik należący do firmy windykacyjnej. Osoba, która prowadzi taką firmę, zawiera umowę z wierzycielem, który jej właśnie powierza odzyskanie swoich pieniędzy. Jego głównym zadaniem jest dokonanie takich działań, aby w polubowny sposób móc odzyskać zadłużenie od dłużnika. Działanie windykatora bardzo często wykorzystywane jest w przypadku relacji biznesowych z klientem oraz przy chęci spłaty długu na odpowiednich dla obu stron warunkach.

Kogo wybrać – windykatora czy komornika?

Bardzo często wielu ludzi chcąc odzyskać pieniądze od dłużników, stara się ,,chwytać każdej deski ratunku”, aby tylko odzyskać swoje pieniądze. Jedni decydują się na firmę windykacyjną, inni z kolei z racji braku porozumienia, decydują się na postępowanie sądowe i działanie, jakie wykonują kancelarie komornicze w miejscowości Pułtusk. Co jest lepsze? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak zdecydowanie bardziej skuteczne jest działanie komornicze. Wynika ono przede wszystkim z tego, iż komornik ma zdecydowanie szersze uprawnienia, niż sam windykator, w związku z czym łatwiej jest mu pieniądze od dłużnika odzyskać, niż samemu windykatorowi. Należy jednak w tym miejscu mieć na uwadze fakt, iż do windykatora można zgłosić się o pomoc bezpośrednio, z kolei w przypadku komornika, niezbędny jest najpierw wniosek do sądu i jeśli ten będzie rozpatrzony pozytywnie, może tutaj zacząć działać komornik z Pułtuska. Jego bowiem zadaniem jest wykonanie postanowienia sądu, które określane jest jako tytuł wykonawczy.

Co może komornik sądowy w Pułtusku?

Wpisując w wyszukiwarkę słowa komornik sądowy Pułtusk lub komornik sądowy Nasielsk, otrzymać można szereg informacji zarówno na temat samych komorników pracujących w tej miejscowości, jak również i zadań, jakie ci mogą wykonać. I tak, każdy komornik na mocy Ustawy o komornikach sądowych i egzekucji – Dz.U.1997 nr 133 poz. 882, może między innymi:

  • wykonywać orzeczenia sądowe, które dotyczą zarówno roszczeń pieniężnych, jak również i roszczeń niepieniężnych
  • sporządzać spis inwentarza
  • zarządzać postanowieniami o zabezpieczeniu spadku
  • wykonywać tytuły wykonawcze
  • wykonywać tytuły egzekucyjne
  • doręczać wszelkie pisma procesowe i zawiadomienia sądowe
  • sprawować kontrolę nad publicznymi egzekucjami
  • wykonywać wszelkie działania, co do których ustanowiona jest ustawa

Działające kancelarie komornicze w Pułtusku i Nasielski, dokładają wszelkich starań, aby móc sprostać potrzebom odbiorców, jednocześnie też realizując wyroki sądu. I choć oczywiście kluczowe znaczenie mają postanowienia sądowe, to jednak od konkretnego komornika zależy, czy dług od dłużnika uda się odzyskać czy też nie. Ten ma bowiem obowiązki, które musi wykonać, ale skuteczność jego pracy związana jest także z samym zaangażowanie, podejściem, z określonymi cechami charakteru i kompleksowymi działaniami, które mają jeden cel – pomóc wierzycielowi odzyskać dług od dłużnika. Im lepszy komornik sądowy w Pułtusku, tym większa jest skuteczność jego działań.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pułtusku
Michał Lisiecki

adres: ul. Adama Mickiewicza 36N 06-100 Pułtusk
Tel:23 67 63 989 kom.:728 001 011 lub 505 359 777
e-mail: pultusk.lisiecki@komornik.pl

Godzinny pracy kancelarii:

Poniedziałek-czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 7:30 - 14:30

Godziny przyjęć interesantów

Środa 09:00 - 15:00

Wnioski i wpłaty przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy kancelarii.

Numer rachunku bankowego kancelarii:

BANK BGŻ BNP PARIBAS 17 1600 1462 1886 0221 8000 0001

Uwaga: Dokonując wpłaty zawsze należy podać sygnaturę akt komorniczych (KM / KMS / KMP) oraz imię i nazwisko albo nazwę dłużnika.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone

Niniejsza strona ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi żadnej formy reklamy kancelarii.